„ Mushroom Team” to grupa niezależnych polskich producentów technologii i wyposażenia dla branży pieczarkarskiej. Producenci posiadający największe doświadczenie w branży postanowili połączyć swoje siły aby zaoferować klientom z całego świata kompleksowe rozwiązania – od projektu aż po klucz.

Na początku lat 90-tych rozpoczął się silny rozwój branży pieczarkarskiej w Polsce. Zaczęły powstawać nowoczesne farmy pieczarek produkujące w oparciu o technologię holenderską. Wkrótce polska branża pieczarkarska stała się jedną z największych i najsilniejszych w świecie. Duży wkład w ten rozwój miały firmy z grupy Mushroom Team. W Polsce istniało silne zaplecze techniczne, doświadczona kadra techniczna, środki produkcji i technologia. Więc producenci połączyli swoje siły z pieczarkarzami i wspólnie budowali coraz to nowocześniejsze obiekty pieczarkarskie. Dziś polska branża pieczarkarska jest bardzo innowacyjna, patrzy w przyszłość w kontekście zdrowej żywności, integracji społecznej i przyjaznego stosunku do środowiska naturalnego.

W skład grupy Mushroom Team wchodzą firmy z kilku zakresów specjalizacji technicznej:

ATMO-CONTROL – to firma z ogromnym doświadczeniem w systemach HVACR, posiada wielu stałych klientów w Polsce i na świecie. Atmo jest twórcą wielu unikatowych rozwiązań dla branży pieczarkarskiej, które później stały się standardem w branży. Jest również autorem pierwszej polskiej technologii ULO (ultra low oxygen systems) dla bezpiecznego przechowywania jabłek.

ELMEX – producent polskich systemów kontroli mikroklimatu, nawilżania powietrza oraz automatycznego nawadniania. Firma Elmex wprowadziła wiele cennych innowacji do branży w zakresie automatyki i informatyzacji procesów produkcyjnych. System nawilżania powietrza firmy Elmex stał się 100% standardem w polskiej branży pieczarkarskiej.

ZBM WOJTEK – uznany polski producent maszyn dla branży pieczarkarskiej. Wojtek był twórcą pierwszego polskiego kombajnu do załadunku kompostu natomiast dziś oferta firmy Wojtek jest szeroka i obejmuje również maszyny dla kompostowni.

EMER-BUILD – firma ogólnobudowlana z dużym doświadczeniem projektowym i inżynieryjnym. Jest dostawcą szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji pieczarkarni i projektowania najbardziej optymalnych rozwiązań budowlanych.

Dzięki połączeniu sił wielu wyspecjalizowanych fachowców z różnych zakresów technologicznych – Mushroom Team może Państwu zaoferować dziś kompleksowe rozwiązania dla waszych farm w szerokim zakresie: doradztwo techniczne, projektowe, organizacyjne, budowa nowych obiektów, wyposażenie technologiczne. Mushroom Team jest dziś uznanym dostawcą technologii posiadającym wielu zadowolonych, stałych klientów w Polsce i na świecie.

Mushroom Team to grupa niezależnych firm. Nie stworzyliśmy holdingu lub koncernu, aby nie tworzyć sztucznej struktury kosztów, którą później musielibyśmy przenieść na naszych klientów. Mushroom Team to grupa solidnych polskich firm, które tworzą ludzie. Wierzymy, że to ludzie tworzą biznes, a nie firmy. Chcemy pozostać blisko naszych klientów, wspólnie rozwiązywać problemy. Więc nasi klienci mogą kontaktować się poszczególnymi producentami naszej grupy lub z całą grupą – jeśli potrzebują kompleksowej obsługi. Jesteśmy zawsze do dyspozycji.